Categories Dla młodych

Mieszkanie dla dziecka na studia – jakie warto kupować?

Moment, w którym nasze dziecko wyfruwa z gniazda na studia, szczególnie do innego, dużego miasta jest często również odpowiednim momentem na większą inwestycję – w nieruchomość. Jeśli ktoś w jakikolwiek sposób obserwuje rynek związany z przechodzonymi mieszkaniami z rynku wtórnego do wynajęcia ten doskonale wie, w jakim stanie większość z nich się znajduje. Właśnie dlatego część rodziców, których stać na takich wydatek, decyduje się na zakup mieszkania dla swojego dziecka, które również jest znakomitą inwestycją na przyszłość, kiedy dziecko pójdzie swoją drogą.

Jakie mieszkania będą najodpowiedniejsze?

Chociaż wydaje się nam często, że rynek wtórny jest o wiele tańszy i że być może tam właśnie czeka na nas niebywała okazja, może się na takiej inwestycji ogromnie zawieść, ponieważ ceny dzisiaj bywają czasem wyrównane lub jedynie nieznacznie niższe, a stan mieszkań pozostawia często naprawdę sporo do życzenia, gdyż są to w większości stare mieszkania, sprzedawane przez dzieci po swoich na przykład dziadkach, a więc zagrzybiałe, zatęchnięte, bez odpowiednich sanitariatów. Zdecydowanie korzystniej wychodzi kupienie mieszkania od dewelopera.

Jak wybrać dobre mieszkanie?

Naszemu dziecku nie będzie potrzebny lokal o niebywale ogromnej powierzchni, dlatego najlepiej szukać kawalerek o powierzchni do 30 metrów kwadratowych – takie inwestycje, które można podejrzeć na przykład na stronie internetowej www.czyzewskego1.pl, są najlepszą inwestycją – zlokalizowane blisko zarówno ścisłego centrum, jak i wszystkich możliwych środków miejskiego oraz pozamiejskiego transportu, a także w pobliżu niezbędnych sklepów czy lokali.

2 thoughts on “Mieszkanie dla dziecka na studia – jakie warto kupować?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *